Kawana #1

Kawana znaczy intencja.

Jest to początek cyklu zapoczątkowanego przez poprzedni post „O czym pamiętać”. Będę opisywał tutaj swoje spostrzeżenia wynikające ze studiowania kabały oraz psychologii analitycznej. Na czas obecny nie wiem jak będzie to wyglądało. Chciałbym prowadzić kolejne odcinki kawany w miarę przystępnej i ciekawej formie. Pytanie można zadać w komentarzach, chętnie odpowiem.

Kawana.

Jest to intencja z jaką podchodzi się do rozwoju duchowego. Stanowi jakoby przygotowanie, skierowanie swojej uwagi, odszukanie „punktu w sercu”. Są to warunki początkowe, stan od którego można zaczyna codzienne studia kabalistycznych pism, wykładów Rawów itd.

W życiu codziennym także skupienie uwagi, przygotowanie do zadania pełni ważną rolę. Gdy nie oczyszcza umysłu od innych myśli, aby w pełni skupić się na zadaniu,  wtedy doświadczenie osobiste pokaże jakie może przynieść to konsekwencje.

Kompleks.

Wyznacza granice w jakich porusza się EGO. Gdy granica zostaje przekroczona, kompleks jest odczuwalny jako nieprzyjemne uczucie, które w nieświadomy sposób wpływa na zachowanie sie, myślenie osoby.

Można powiedzieć, że pobudzony kompleks to nienapełnione KLI, które staje twarz w twarz przed odczuciem braku. Wzmaga to pragnienie otrzymywania, domagania się nepęłnienia. W wypadku KLi* będzie to światło hasadim*.

* wszystkie terminy będę systematycznie wyjaśniał

 

 

 

 

 

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s