Szansa dla wielorybów w Islandii

Rusza kampania „Greenpeace” skierowana na spełnienie obietnic przez nową premier Islandii, Johanna Sigurdardottir, która przed wyborami deklarowała stanowisko sprzeciwiające się połowom wielorybów. Akcja ma zmotywować panią premier do najszybszego załatwienia sprawy i potwierdzenia swojego stanowiska w działaniu.

Petycja dostępna na tej stronie: Wezwij nowy rząd Islandii do zaprzestania połowów wielorybów !

Oto treść listu rozsyłanego przez Greenpeace dla subskrybentów:

Witaj,

Choć wspólnie udało nam się odnieść sukces w działaniach na rzecz ochrony wielorybów i nakłonić Polskę do przystąpienia do Międzynarodowej Komisji Wielorybniczej, wciąż jeszcze kilka krajów prowadzi połowy tych niezwykłych morskich ssaków. Teraz istnieje szansa na to, aby jeden z nich – Islandia – zakończył ten krwawy proceder!

Wyślij teraz z naszej strony e-mail do nowej Premier Islandii, przekonując, że czas wypełnić wyborcze obietnice!

To właśnie teraz, wybrana w demokratycznych wyborach nowa premier – Johanna Sigurdardottir – znana przeciwniczka połowów wielorybów, ma szanse zmienić przyszłość tych największych ssaków morskich i anulować 5-letnią kwotę połowową, jaką dysponuje Islandia. Przed wyborami Sigurdardottir oraz jej rząd tymczasowy jasno wypowiadali się przeciwko połowom wielorybów. Dziś mają szanse wprowadzić swoje deklaracje w życie!

Teraz mogą także zmienić swoją politykę w tym zakresie i podczas tegorocznego spotkania Międzynarodowej Komisji Wielorybniczej przejść na stronę obrońców wielorybów!

Twój email może sprawić, że kraj, który od dziesięcioleci prowadził połowy waleni skończy z tym! Wyślij z naszej strony list do Premier Islandii domagając się działań na rzecz ochrony wielorybów!

Liczymy na Ciebie. Wspólnie możemy przekonać Islandię do zmiany swojej polityki!

Z pozdrowieniami

Jacek Winiarski, Rzecznik Prasowy Greenpeace

P.S.1 Dowiedz się więcej o kampanii na rzecz ochrony wielorybów którą prowadzimy od samych początków istnienie Greenpeace na świecie.

P.S.2 Nasze działania nie byłyby możliwe, gdyby nie wsparcie wielu tysięcy indywidualnych osób z całego świata! Ty też możesz stać się jednym z nas!

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Szansa dla wielorybów w Islandii

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s