‚Metallica – Some Kind Of Monster’

Obejrzałem film „Some Kind Of Monter” z 2004 roku opowiadający o kultowym zespole, który znalazł się w kryzysie twórczym i zatrudnił terapeutę, aby go z niego wydostał, a przy okazji nakręcił dokumentalny film.

Parę faktów z filmu zaskoczyło mnie:
– Wywiad z Jasonem Newtedem, który opuścił zespół, gdyż nie zgadzał się na przyjście psychoterapeuty, aby uzdrowić relacje między członkami zespołu. Uznał, za żenujące, że zespół, będący ikoną heavy-metalu, autorytetem dla milionów młodych ludzi, nie może sobie poradzić sam ze sobą i prosi o radę terapeutę!! Stwierdził, że to jest śmieszne i chore.
– MTV ICON – MTV zaprosiła Metallicę do udziału w programie MTV ICON. Lars spytał, czy zostało to uzgodnione z Jasonem. MTV odpowiedziała, że Jason nie będzie brany pod uwagę, na co członkowie zespołu odetchnęli z ulgą. MTV nalega za to, aby zespół znalazł to emisji programu nowego basistę. Co też zespół uczynił!
– Rozmowa między Larsem Urlichem, a Dave Mustainem, gdzie Dave opowiada, że Lars złamał mu życie wyrzucając go z zespołu. Gdyby dał mu szansę i pozwolił, aby poszedł na terapię, na pewno nie miał pretensji do siebie przez ostatnie 15 lat, że stracił szansę na granie w WIELKIM zespole. Lars lekko zdziwiony pyta, że wzrusza go to, że patrzy na ostatnie 15 lat przez pryzmat Metallici. Później Lars wyznaje, że kiedy Dave był w zespole, razem z Jamesem zgrywali macho, co bardzo Larsowi nie odpowiadało. Heitfield nie zwracał na niego uwagi, mimo iż razem dowodzi zespołem. Kiedy Dave odszedł, dopiero wtedy James docenił Larsa.
– Ojciec Larsa – mały chudy facet z długą siwą brodą, typ starego hipisa. Zostały mu puszczone nowe kawałki przygotowane w studiu,
na których stary dziadek nie pozostawił suchej nitki 😀

METALLICA = wielkość, mit, potęga, władza

Członkowie zespołu dawno już nie są tymi osobami, które stworzył ten mit. Jednak są Metallicą, są zakładnikami własnej zdobyczy i muszą sprostać temu zadaniu.

Fani wierzą w mit Metallici i chcą, aby była wielka jak w latach 80 tych. Ich wiara jest ślepa, a cierpliwość niewyczerpana.

P.S. Wielki powrót Metallici zaczął się w 1996 roku albumem „Load”. Od tego czasu zespół bezustannie powraca kolejnymi albumami i obiecuje, że tym razem będzie tę starą dobrą Metallicą…

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s