Kodeks żywnościowy

Codex Alimentarius – w Polsce znany jako Kodeks Żywnościowy – to zbiór zasad które powinny nas chronić, a w rzeczywistości będą nas ograniczać i to wszystko jest planowane od 2010:
– cała żywność może być napromieniowana bez powiadomienia konsumenta (zob. zezwolenie FDA w USA na napromieniowanie)i może zawierać dodatki chemiczne oraz pestycydy, będąc nadal nazywana „żywnością ekologiczną”(zob. Zielona Księga w UE)
– wszystkie zwierzęta przeznaczone na mięso możliwe, że będą musiały zażywać antybiotyki i hormony wzrostu, łącznie z hodowanymi ekologicznie
– możliwe z czasem przydomowa uprawa własnych owoców i warzyw nie będzie możliwa bez zezwolenia (zobacz ustawa w USA nr HR 875 i SR 425)
-sprzedaż naturalnych witamin, suplementów mineralnych i ziół może być nielegalna, podobnie jak terapie naturalne stosujące te składniki (np.Kanada ustawa C-6 i C-51; UE dyrektywy dot. suplementów).
Jeśli ludzie pozwolą rządowi zadecydować, jaką mogą jeść żywność i jakie zażywać leki, to wkrótce ich ciała będą cierpieć tak, jak ich dusze żyjące w tyranii – Thomas Jefferson

Reklama społeczna z udziałem Mela Gibsona

Informacja ze strony: http://www.stopcodex.pl/

Należy opierać się na badaniach naukowych. Przedstawiać dowody, dokumenty, zapraszać do dyskusji autorytety. Sama propaganda nie wystarczy. Każdy zdaje sobie sprawę, że korporacje są wszędzie, robią co chcą i ….każą się do tego fakty dostosować, uznać za powiew epoki nowoczesności. I dlatego warto wywoływać dyskusje publiczne na tematy związana z działaniami przedsiębiostw farmaceutycznych i innych, aby uświadomomić wszystkich, że ślepy pociąg na pieniądzem, bezkrytyczne patrzenie na świat to pułapka, w którą wpadają naiwni..

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s