Konkurs z pigwinkiem w tle

Novell wraz z HP, Intelem i The Linux Foundation zaprasza chętnych do wzięcia udziału w międzynarodowym konkursie na krótki film wideo, który w ciekawy sposób przedstawi zastosowania systemu Linux. Główną nagrodą jest 2000 USD, a ponadto na zdobywców trzech pierwszych miejsc czekają netbooki HP Mini 2140, a dziesięć drugich miejsc zostanie nagrodzonych kamerami Flip Mino.
Reklama

Tematyka zgłaszanych do konkursu filmów jest dowolna – mogą to być zarówno rewolucyjne rozwiązania zbudowane na bazie Linuksa, jak i codzienne prace, które dzięki systemowi Linux można wykonać łatwiej i szybciej. Film może być opowiastką, prezentacją osiągnięcia lub materiałem instruktażowym. Ważne, by stanowił atrakcyjnie przedstawioną odpowiedź na pytanie „Do czego używasz Linuksa?” („What do you do with Linux?”). Wyboru zwycięzców spośród finalistów wyłonionych przez sponsorów konkursu dokonają internauci – członkowie społeczności Open Source.

Pełnoletni uczestnicy konkursu muszą spełnić kilka warunków, m.in. długość filmu nie może przekroczyć minuty, format angielskojęzycznego (lub z napisami w tym języku) klipu musi być akceptowalny przez YouTube. Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć w witrynie What do you do with Linux?. Termin zgłaszania prac konkursowych upływa 1 czerwca 2009 r. Zwycięzcy konkursu zostaną ogłoszeni 1 lipca.

(ach)

Źródło: http://www.heise-online.pl/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s