„Ekstraliga chuliganów” odc. 0.0.5

Debry. Magiczne słowo. Oczekiwanie, przygotowania, atmosfera, klimat. Nie ma bardziej ekstytujących spotkań w sezonie. Spotkania derbowe są solą rywalizacji. Na nich skupia się uwaga wszystkich. Mobilizuje się każdy: kibice, media, policja, władze miasta. Gazety od tygodni piszą o zbliżającym się piłkarskim święcie. Piszą o formie drużyn, ale także podgrzewają atmosferę piszą o animozjach kibiców klubów, a wzajemnej niechęci. Im nienawiść jest bardziej wyrazista, tym lepiej.

My przygotowaliśmy się do derbów solidnie. Zarówno pod względem oprawy, jak i pod względem promocyjnym. Oplakatowalismy całe miasto, chcieliśmy, aby wiadomość o derbowym spotkaniu dotarła do każdego. Na to, aby piłkarskie święto się udało, należy zapracować. Nas to nie dziwi, gdyż dla nas to codzienność.

Przeciwnik zjawił się w niewielkiej grupie. Nieśmiało prowadził doping, aż w końcu zamilkł i my panowaliśmy na trybunach przez całe spotkanie. Generalnie było spokojnie. Ostatnio w meczu na wyjeździe padło wiele bluzg z obu stron, tym razem miało być spokojnie. I było. Pełna kultura i wsparcie dla piłkarzy.

Pewnie wygraliśmy mecz. Piłkarze podziękowali nam na doping. Oby tak zawsze, mimo trudności finansowych klubu. Oby !

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s