Google nas śledzi w „Street View”

Już dziś 27 marca na ulice miast naszych zachodnich sąsiadów ponownie wyruszą samochody Google’a wyposażone w specjalne aparaty fotograficzne. „Wznawiamy akcję robienia zdjęć dla projektu Street View” – oświadczył Stefan Keuchel, rzecznik prasowy Google Deutschland, podczas wczorajszej rozmowy z agencją dpa. Krytykowana przez większość obrońców prywatności usługa Street View jest jednym z elementów serwisu Google Maps. Oferuje ona użytkownikom panoramiczne widoki ulic i budynków miast.

W tej chwili Street View działa między innymi w USA, Wielkiej Brytanii i Francji. Keuchel nie chciał na razie zdradzić, kiedy zostaną opublikowane pierwsze ujęcia niemieckich metropolii. „W tej chwili koncentrujemy się na robieniu zdjęć” – zaznaczył. Projekt został przerwany jesienią ubiegłego roku, jednak nie na skutek powszechnej krytyki pod jego adresem. „Potrzebujemy po prostu lepszej pogody” – podkreślił rzecznik.

Ponadto Keuchel poinformował, że Street View nie będzie pokazywać obrazów na żywo: „między wykonaniem a publikacją zdjęć miną miesiące”. Twarze przypadkowo sfotografowanych osób, jak również numery rejestracyjne pojazdów będą automatycznie zamazywane. W Street View będzie też możliwość zgłaszania pod adresem Google’a żądań usunięcia wybranych zdjęć, na przykład tych przedstawiających nasz dom. Poza tym użytkownicy, którzy stwierdzą, że na którymś ze zdjęć są nadal rozpoznawalni, będą mogli zażądać wymazania niechcianego fragmentu, korzystając ze specjalnego internetowego formularza. Keuchel twierdzi jednak, że w krajach, gdzie już działa Street View, liczba tego typu skarg jest znikoma.

Źródło: http://www.heise-online.pl/

BEZKARNOŚĆ I AMORALNOŚĆ KORPORACJI NIE ZNA GRANIC !!!

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Google nas śledzi w „Street View”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s