Blokowanie wejścia do budynku Rady Europejskiej

Julia Michalak, nasza koordynatorka kampanii klimatycznej, pisze do Ciebie w sprawie pomocy dla krajów rozwijających się w walce ze zmianami klimatu.

Witaj,

Przeczytaj proszę uważnie tego maila.

Wczoraj ponad 300 naszych aktywistów z ponad 20 krajów wzięło udział w akcji blokowania wejścia do budynku Rady Europejskiej, gdzie odbywały się obrady Ministrów Finansów UE. Wśród nich było 20 osób z Polski. W ten sposób domagaliśmy się, aby kraje UE wsparły finansowo kraje rozwijające się w ich zmaganiach ze skutkami zmian klimatu. Niestety Ministrowie nie podjęli najważniejszych decyzji i zapadną one na najbliższym Szczycie UE, gdzie szefowie państw i rządów zadecydują o pomocy dla najbiedniejszych państw.

Polska jest krajem, który najgłośniej blokuje zaproponowane przez Komisję Europejską propozycje!

Stanowisko naszego kraju jest oburzające, ponieważ mamy ogromną, historyczną odpowiedzialność za spowodowanie zmian klimatycznych, z którymi już dziś zmagają się kraje rozwijające się. Jeśli Unia nie zaproponuje sposobu finansowania w postaci specjalnego funduszu oraz nie przedstawi konkretnych zobowiązań finansowych, to zawarcie porozumienia klimatycznego w Kopenhadze w grudniu tego roku staje pod znakiem zapytania.

Kraje rozwinięte muszą corocznie zapewnić 110 mld Euro do 2020 roku na wsparcie czystych technologii, walkę z wycinką lasów i niezbędną adaptację do zmian klimatu w krajach rozwijających się. Udział Unii Europejskiej w tej kwocie powinien wynosić 35 mld Euro, zgodnie z jej możliwościami finansowymi i historyczną odpowiedzialnością, a Polski – 1,5 mld Euro.

Liczę na Twoją pomoc,

Julia Michalak
Koordynatorka Kampanii Klimatycznej Greenpeace Polska


Wyślij list do Premiera polskiego rządu Donalda Tuska z naszej strony internetowej, domagając się poparcia rozwiązań niezbędnych dla ochrony globalnego klimatu i wsparcia krajów rozwijających się !!!

Wejść tu: Petycja !!

Źródło: Newsletter Greenpeace

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Blokowanie wejścia do budynku Rady Europejskiej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s