Dobrowolna kastracja ?

Średniowieczne praktyki medyczno-prawne w Republice Czeskiej znów znalazły się pod lupą. Komitet Przeciwko Torturom przy Radzie Europy skrytykował praktykę chirurgicznej kastracji mężczyzn skazanych za przestępstwa na tle seksualnym, nawet w przypadkach, gdy popełnione przez nich czyny nie miały elementu przemocy (np. ekshibicjonizm) i gdy były popełnione pierwszy raz. Częściej również stosowano tą średniowieczną praktykę wobec chorych umysłowo. W ciągu ostatnich 10 lat, okaleczeniu poddano 94 osoby.

Czeskie władze bronią się argumentując, że skazani sami podpisali zgodę na zabieg. Jednak w niektórych przypadkach osób niepełnosprawnych umysłowo, zgodę podpisał urzędnik państwowy. Niektóre osoby, które padły ofiarą tych nieludzkich praktyk zeznały, że seksuolodzy i psychologowie więzienni przekonywali ich do operacji mówiąc im, że mają do wyboru kastrację lub długoletnie więzienie.

Sprawa przypomina inną praktykę medyczno-prawną stosowaną jeszcze do 2004 r. w Republice Czeskiej, polegającą na „dobrowolnej” sterylizacji Romskich kobiet po urodzeniu dziecka. Od lat 1970 tych, takiemu zabiegowi poddano setki kobiet.

Zgoda na zabieg była dawana do podpisu kobietom w czasie porodu, krótko przed zabiegiem cesarskiego cięcia – a więc w czasie kiedy nie mogły się zastanowić nad znaczeniem tej zgody. Często personel medyczny nie tłumaczył, na czym ma polegać zabieg i że będzie nieodwracalny. Spotykano również przypadki gróźb odebrania świadczeń społecznych w przypadku odmowy poddania się zabiegowi, lub grożono odebraniem dzieci.

Źrodło: http://cia.bzzz.net/czechy_barbarzynskie_praktyki_medyczno_prawne_pod_lupa_komitetu_przeciw_torturom

——–
Przypomina to trochę film „Hostel”, tylko że jego akcja miała miejsce w Bratysławie. Aż trudno uwierzyć do czego zdolni są nasi południowi sąsiedzi. Strach pomyśleć o przypadku, gdzie złamiemy nogę lub rękę w Czechach. Karetka zawozi nas do szpitala., Kładą nieświadomych na stole i wiozą do sali operacyjnej. A tu wiozą obok innego pacjenta. I nagle pielęgniarze stwierdzają, że wiedzą dokladnie, gdzie pacjenta zawieść (czeski film). Robią losowanie. No i mamy pecha. Zostaniemy zawiezieni do sali średniowiecznych tortur, gdzie mamy 5 minut na ostatnie pożegnanie z dumnym przyrodzeniem…

Reklamy

7 uwag do wpisu “Dobrowolna kastracja ?

 1. beznadzieja
  dać człowiekowi „literę prawa” i staje się nieludzkim potworem

  nie prawo jest bezduszne tylko ludzie

  i niczym ci czesi nie różni od nas
  tacy jesteśmy

 2. Być może jest to kontrowersyjne, co napiszę, ale jestem zdania, że powinno się wprowadzić kastrację mechaniczną. Znajduje to uzasadnienie wśród zwyrodnialców, którzy wielokrotnie dopuścili się aktów przemocy seksualnej na małych dzieciach i nie czują potrzeby poddania się leczeniu. Niestety nie wierzę, że w takich skrajnych przypadkach, psychoterapia może przynieść zamierzony skutek.

 3. Baptiste duval-czyli co?Wracamy do starych,sprawdzonych metod?Za kradziez-obcinamy dlon.Za zabojstwo wydlubujemy oczy itd.tak?
  A co proponujesz w zamian kastracji-pedofilkom?kobietom?Czy znow twoim zdaniem ma byc tak ze beda rowi i rowniejsi?

 4. jestem za kastracją mechaniczną gwałcicieli. teraz wszyscy beda „równiejsi”, bo kobieta nie jest w stanie zgwałcić mężczyzny, tylko (niestety) odwrotnie. więc to będzie sprawiedliwe rozwiązanie.

 5. A ja sądzę ze kastracja na życzenie powinna być dostępna dla wszystkich , nie tylko dla dewiatów w formie kary . Jest sporo par małżeńskich lub mężczyzn którym odpowiadałoby takie rozwiązanie .

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s