„Strażnicy” odc. 0.0.9

Mały statek transportowy zbliżał się do stacji. Wiózł ze sobą nowych podopiecznych ośrodka. Ma-soc0 wyszła na lądowisko, aby zobaczyć „świeżą krew”. Rozpoczął się sezon, w którym będzie przybywać bardzo wielu podopiecznych. Ma-soc0, jak i Lu-psy05 będą mieli dużo roboty. Od kilku miesięcy proszą Sze-IPO, aby zatrudniła kolejną osobę, gdyż zadanie przed którym stoją wymaga pracy większej liczby osób. Niestety szefowa nie kwapi się z przyjęciem nowej osoby. Z jednej strony chciałaby zaoszczędzić na kolejnym pracowniku, z drugiej fucha związana z pracą i zamieszkaniem na opuszczonej stacji kosmicznej nie wydaje się aktrakcyjna dla wielu na międzygalaktycznym rynku pracy.

Za statku wyszly dwie osoby. Ma-soc0 zaprosiła je do siebie biura, aby pobrać dane osobowe.
– Karla-04 – lat 25, uciekałam z domu przed mężem, który mnie bił. Dzieci nie udało mi się zabrać w porę….
– Rozumiem – powiedziała Ma wyrozumiale – Czy ma pani ze sobą jakiś dobytek ?
– Nie, wszystko zostało w miejscu, z którego uciekam. Czy mogłabym napić się czegoś ciepłego ?
– Tak, tylko nie pani poczeka jak spiszę dane jeszcze jedenj osoby i obie pójdziecie do swoich kajut, gdzie otrzymacie ciepłą herbatę od innych podopiecznych.

Karla-04 obejrzała się na towarzyszkę. Zapomniała o jej istnieniu, choć spędziła z nią wiele godzin lecąc tutaj z odległej konstelacji. Co prawda panie nie zamieniły ze sobą rzadnego słowa, gdyż TES-e2 nie była skora do rozmowy.

– Dane osobowe, wiek, przyczyna skierowania ?
– TES-e2, lat 31, zwolnienie z zakładu karnego. – Ma-soc0 zapisała spokojnie dane nowej mieszkanki. Przeszłość skierowanej nie zrobiła na niej specjalnego wrażenia, gdyż w placówce znajdował się cały wachlarz osób z różnych środowisk, najróżniejszego pochodzenia.
– Prosze za mną – odparła i poszła wraz z nowymi podopiecznymi do windy, która zawiozła trójkę osób do nowe oddziału dla bezdomnych osób.

P.S. Dziś została zaktualizowana strona „Opowieści”.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s