„Niespełnione marzenia” odc. 0.0.7

Stara kobieta usiadła przy stoliku. Wyciągnęła skórzany worek i położyła go na blacie.

– Młody człowieku, pełen życia i uroku. Powiedz, jak masz pytanie do prastarej wyroczni I – Ching. Pytaj o wszystko. Pomyśl o swoim życiu, o swojej przyszłości. Zagłębij się w siebie dokładnie. Nie musisz ujawniać swojego pytania. Wystarczy, że poprosisz o odpowiedź, a otrzymasz ją !!

Oishi wysłuchał słów tajemniczej kobiety w skupieniu i z lekką niepewnością zaczął myśleć o swoim życiu. Poddał się sugestii mimo oporu i starał się zapytać samego siebie: Jakie pytanie zadać, aby otrzymać jak najbardziej cenną odpowiedź ? Wskazówkę, dzięki której będzie mógł popchnąć swoje życie do przodu. Zagłębiając się w myśli, czuł się coraz bardziej zawstydzony. Nigdy wcześnie nie robił takich refleksji na własnym życiem. Działał bez planu, oddając się ślepo losowi i przypadkowi. Doprowadziło to do sytuacji, w której sam nie wiedział, kto kieruje jego życiem: on albo kto lub co ? Dziwił się także, że zadaje takie pytania, gdyż był na tyle świadomy tego, że tylko on ponosi odpowiedzialności za swoje losy, więc obwinianie kogokolwiek jest zwykłym, podłym i małym frajerstwem. Dalsze myślenie stało się dla Oishiego coraz bardziej przygnębiające. W końcu powiedział sobie: Dość! Szybko, co chce wiedzieć ?

Kiwnął kobiecie głową dając znak, że sformułował w myślach pytanie i oczekuje odpowiedzi wyroczni. Kobieta włożyła rękę do woreczka i zaczęła w nim mieszać. W końcu wyciągnęła z niego kamień z tajemniczymi kreskami pełnymi i przerywanymi. Oishi bez problemu rozpoznał w nim koreanskie znaki. Następnie wyrzuciła wszystkie kamienie z worka i wybrała z niego jeden kamyk, który położyła obok wylosowanego. Wyciągnięty kamień był bliźniaczo podobny do wyciagniętego poprzednio, ale miał odwrotny znak tzn. tam gdzie w kamieniu były linie pełne, to w drugim były przerywane itd..

– Wyszła dwóka zwana KHUEN. Człowiek szlachetny – gdy coś podejmie – pragnąc przewodzić zbłądzi, idąc śladem znajdzie przewodnika. Korzystne jest szukać przyjaciół na zachodzie i południu, zaś uczniów i podwładnych na wschodzie i północy. Spokojna stałość przynosi szczęście.

– Odpowiedzią na dwójkę jest osemka zwana PI. Zapytaj wyroczni raz jeszcze, czy masz dość szlachetności, stałości i wytrwałości. Wówczas nie ma winy. Niepewni dołączą stopniowo. Nieszczęście spotka tego, który przyjdzie zbyt późno. Związek musi dać pomoc i wsparcie wszystkim, którzy zjednoczyli się wokół centralnej postaci. Można nią zostać spełniwszy wymagane warunki charakteru i umysłu. Powinien zapytać wyroczni, czy takie warunki spełnia. Dobry związek przyciąga: wahający muszą być przygotowani na konsekwencje swego niezdecydowania. W każdym związku konieczne jest zachowanie hierarchii i podporządkowanie się wewnętrznym zasadom.

Oishi wysłuchał odpowiedzi żebraczki. Starał się zrozumieć każde słowo, ale nie umiał. Pozatym wyrocznia mówiła coś, aby zapytał jeszcze raz. Kiedy zwrócił się do kobiety, że prosi o odpowiedź na kolejne pytanie, o którym pomyślał, rozległ się głos z megafonu lotniska, który przynaglał pasażerów, aby szybko udali się do samolotu. Młody mężczyzna podziękował starej pani i wyszedł z restauracji.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s