„Strażnicy” odc. 0.0.8

Ośrodek dla osób pozbawionych nadziei. Dla sierot, wygnanych z domu, poniżanych, okaleczanych, porzuconych przez los. Niewiele takich miejsc było w przestrzeni kosmicznej. Ludzie odrzuceni przez społeczeństwo trafiali zwykle na odludne miejsca, gdzie tylko pozornie mogli liczyć na pomoc. Najczęściej byly to obozy pracy utworzone przez handlarzy niewolników. To miejsce jako nieliczne w tej części galaktyki stanowiło oazę dla istot, które zbłądziły.

Ośrodek mieścił się w porzuconej stacji kosmicznej, która pochodziła z czasów, kiedy dopiero odkryto silniki iperprzestrzenne i możliwość lotów nmiędzy galaktycznych. Takie dane podaje Centrum Archeologi Kosmicznej, ktore zajmuje się przeczesywaniem kosmosu w poszukiwaniu wraków ( dosłownie!) przeszłości. Stara stacja kosmiczna została odkupiona przez ambitną panią pedagog Sze-IPO, która postanowiła wydać wszytkie oszczędności, aby spełnić swoje marzenia i zbudować coś wielkiego, co dało jej szacunek, prestiż i możliwość awansu społecznego. Za własne pieniądze odremontowała starą stację i stworzyła warunki do zamieszkania dla osób potrzebujących pomocy.

Potrzebowała jednak osoby, która moglaby nad przedsięwzięciem zapanować swoją charyzmą i siłą charakteru. Zaproponowała współpracę pani ZX-nia, która zgodziła się chętnie, nie kryjąc zadowolenia. I tak ruszyła placówka, która starała się naprawiać zepsuty świat. Szybko jednak okazało się, że cel jest zbyt NAIWNY I NIEREALNY, a codzienna rzeczywistość weryfikuje marzenia niczym okrutny i bezduszny cenzor…

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “„Strażnicy” odc. 0.0.8

  1. czytając cię, sama mam ochotę napisać coś swojego.
    ale jest tyle rzeczy które chciałoby się zrobić… i jedna z nich jest napisanie dłuższego opowiadania 🙂
    ..a ostatecznie człowiek zmaga się z prozą życia i nic nie robi – tak też bywa 😉

    podoba mi się ta seria 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s