„Niespełnione marzenia” odc. 0.0.6

Oishi opuścił palarnię i udał się spowrotem do stolika. W samym czasie restaurację odwiedziła żebraczka. Starsza pani, małego wzrostu, otulona w liczne ubrania, chusty, szmaty, w ubiór nieadekwantny do pory roku, ani przyjętych konwencji. Kobieta znana była obsłudze lotniska, na którym mieszkała od lat. Pojawienie sie jej w restauracji nie wzbudziło sensacji, choć niektórzy goście przyglądali się jej nieufnie.

Żebraczka chodziła od stolika do stolika i zagadywała gości. Najczęściej zamawiała, aby pozwolili sobie powróżyć. Niektórzy przesądni klienci linii lotniczych dawali się namówić i pozbywali się kilku groszy za przysługę.

Oishi obserwował tajemniczą panią wyglądającą jak postać z innej epoki, kultury. Zastanawiał się, czy gdyby znał przyszłość,wiedziałby jak postępować, aby być razem z Sanako. Czy doświadczyłby mądrości, która pozwoliłaby mu odgadnąć wszystkie zawiłe i niezrozumiałe posunięcia kochanki ? Być może wiedziałby i rozumiał jakie są motywy postępowania najdroższej ?

Żebraczka powoli zbliżała się do stolika Oishiego. Młody mężczyzna spojrzał na zegarek. Zostało jeszcze trochę czasu. Kiedy starsza kobieta podeszła, poprosił o wskazówkę dotyczącą przyszłości…

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s